Aktuality

 

Aktuální informace o dění v miniškolce:

 

 

 

 LETNÍ PRÁZDNINY  2018 

 budou v Leskavičce od 23.7. do 5.8.2018

  

Naší miniškolku naleznete aktuálně i na stránkách Facebook

 

Naše miniškolka se již v předchozích letech zapojila do úspěšného projektu

„Koukají na nás správně?“

Tento projekt nabízí mateřským školám společnost Prima Vizus, o.p.s.

Společnost Prima Vizus, o.p.s. je registrované nestátní zdravotnické zařízení, vyšetření přístrojem provádějí zdravotničtí pracovníci, naměřené výsledky vyhodnocuje specializovaný ortoptista. Každé dítě od nás obdrží potvrzení o vyšetření, děti s pozitivním nálezem dioptrické vady obdrží rovněž doporučení k návštěvě očního lékaře.

V předškolním věku dítěte je velmi významné screeningové vyšetření provádět opakovaně každý rok, kdy u včasného záchytu je vysoká šance na úplnou korekci zjištěné dioptrické vady a eliminaci případných komplikací, jako jsou tupozrakost, problémy se čtením a psaním, zhoršené prostorové vnímání, nebo také zvýšené riziko výskytu úrazů u dětí.

Rodiče hradí poplatek za vyšetření dítěte 150,- Kč.

Toto vyšetření je zcela dobrovolné a proběhne ve středu 5.4.2017 od 9:30 hodin v naší miniškolce

 

 

Přejeme všem krásné a klidné prožití svátků vánočních a do nastávajícího roku 2017 hlavně hodně zdraví, štěstí, lásky a úspěchů.

 

miniškolka Leskavička

  bude od 23.12.2016 do 1.1.2017

  uzavřena z důvodu vánočních prázdnin

 

Děkujeme tatínkovi Kubíčka, panu Michalovi Góreckému za sponzorský dar, který věnoval naší miniškolce.

5.12.2016 – rozsvícení vánočního stromku ve Starém Lískovci a děti z Leskavičky byly přitom. Ve školičce na ně potom čekalo malé překvapení:-)

 

  miniškolka Leskavička

  bude od 25.7. do 5.8.2016

  uzavřena z důvodu letních prázdnin

 

Naše miniškolka LESKAVIČKA se zapojila do projektu preventivního vyšetření zraku předškolních dětí – „Koukají na nás správně?“.

Nestátní zdravotnické zařízení Prima Vizus, o.p.s provede v naší miniškolce vyšetření zraku dětí v pondělí 9.3.2015 ve 12:00 hod.

Přístroj Plusoptix vypadá jako menší robot (má nakreslený obličej s očima a úsměvem). Jak děti na tento přístroj při vyšetření reagují?

K samotnému vyšetření přistupují děti bez obav, videokamera na ně působí pozitivně. Děti vyšetření vnímají jako určitý druh zábavy, je to podobné, jako kdyby byly u fotografa. Na vzdálenost 1 metru se po velmi krátkou dobu zahledí do kamery, na které je zobrazen obličej kašpárka. Přístroj vysílá doprovodné světelné a zvukové efekty a děti si ani neuvědomují, že podstupují odborné vyšetření. Zároveň je také důležité, že vyšetření se neprovádí v bílých pláštích a děti se tak zdravotní sestry nebo doktora nebojí. Každé dítě se vyšetřuje vždy za přítomnosti ostatních dětí a učitelek mateřských škol v jejich přirozeném prostředí a panuje přitom klidná a pohodová atmosféra.

 

Miniškolka Leskavička přeje všem krásné a klidné vánoce a do nového roku 2015 hodně zdraví, štěstí, lásky a splněných přání.

 

Novinky:

– ve čtvetek 4.12.2014 nadělil Mikuláš dětem v Leskavičce mikulášskou nadílku. Děti si to moc užily.

– v pondělí 3.11.2014 opět zavítaly do naší miniškolky studentky Kristýna, Amálka, a Martina a připravily pro děti celkem pět lekcí o tom jak mají správně pečovat o své zoubky. Děti byly z celé akce, která trvala až do listopadu nadšené a vždy se na jejich příchod moc těšily. Fotky z těchto akcí naleznete v naší fotogalerii.

– v úterý 13. 5. 2014 naši miniškolku navštívily studentky Masarykovy univerzity – obor dentální hygieny a hravou formou ukázaly dětem jak mají správně pečovat o své zoubky. Dětem se to moc líbilo a těší se na další pokračování.

– v pátek 27.9.2013 od 15:00 do 19:00 hod. a v sobotu 28.9. 2013 od 9:00 do 13:00 hod. bude den otevřených dveří v Leskavičce. Přijdťe se podívat i se svými dětmi. Těšíme se na vás.   

– v pondělí 9.9.2013 proběhl zápis prvních dětí. Ten bude dle telefonické domluvy na   čísle + 420 775 255 285  probíhat po celý tento měsíc.

– v pátek 6.9.2013 byla úspěšně a řádně zkolaudována naše miniškolička.

– 15.8.2013 – Připravili jsme pro Vás zcela nové webové stránky s lepší dostupností a více funkcemi.